Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

poniedziałek, czerwiec 01, 2020

Kancelarie prawne

Dobra organizacja pracy w kancelarii prawnej to podstawa do efektywnego działania i sprawnej obsługi klientów. W funkcjonowaniu kancelarii kluczowe jest połączenie wielu danych, wątków czy dokumentów z określonymi podmiotami w jednym bezpiecznym miejscu, do którego dostęp będą mieć tylko uprawnione osoby. Aby sprawnie zorganizować pracę w kancelarii potrzebny jest również dokładny podział obowiązków, a przede wszystkim szybki przepływ informacji między jej pracownikami.
Wykorzystanie odpowiedniego oprogramowania może znacznie ułatwić realizację wszystkich tych zadań oraz usprawnić proces zarządzania kancelarią. Comarch ERP Optima wg rankingu Prawo i Biznes „Gazety Finansowej” jest programem najchętniej wybieranym przez przedstawicieli kancelarii prawnych. O tak wysokiej pozycji w rankingu zadecydowała możliwość szerokiego zastosowania modułu CRM (obszar programu), który umożliwia m.in.:
 • Szybkie rejestrowanie nowego klienta oraz dołączenie wszelkich dokumentów związanych z jego sprawą (program umożliwia skanowanie dokumentów i automatyczne przypisanie ich do konkretnego klienta).
 • Prezentację wszystkich informacji dotyczących klienta i jego obsługi, dzięki rozbudowanej karcie kontaktu z klientem.
 • Nadzorowanie bieżącego stanu prac kancelarii. Aplikacja umożliwia przypisanie zadań do poszczególnych pracowników, możliwość weryfikacji postępu prac oraz terminów wykonania zadań.
 • Rejestrowanie wszystkich rozmów oraz spotkań – możliwość dokładnego rozplanowania pracy nad daną sprawą.

Moduł CRM posiada wbudowany terminarz wraz z funkcją przypomnień, dzięki której wszystkie obowiązki związane z danym zadaniem wyświetlą się w czasie wyznaczonym wcześniej przez pracownika. Terminarz umożliwia ponadto modyfikowanie oraz dodawanie kolejnych zadań pracownikom przez przełożonego.
CRM posiada także funkcję Faktury Cykliczne, która pozwala w bardzo szybki sposób wystawiać faktury za stale świadczone usługi dla wielu podmiotów, jednocześnie uwzględniając ich indywidualne warunki handlowe.
Przepływ informacji i dokumentów jest niezwykle ważny w działalności kancelarii prawnej, dlatego tak istotne jest, aby pracownicy mieli jak najbardziej aktualne informacje dotyczące toku wszystkich prowadzonych działań. Program Comarch ERP Optima jest wyposażony w moduł Obieg Dokumentów, który usprawnia przepływ informacji w firmie. Dzięki temu program stanowi centralne miejsce zarządzania informacją przy prawnej obsłudze klienta.
Poufność danych jest jednym z najważniejszych elementów pracy kancelarii, dlatego też w module Obieg Dokumentów można przydzielać uprawnienia co do edycji oraz wglądu do poszczególnych dokumentów znajdujących się w programie.

Jeżeli kancelaria pracuje dla dużych firm czy korporacji musi rozliczać się miesięcznie za wykonaną pracę. Moduł Faktury i Moduł Serwis w szybki i prosty sposób umożliwiają:

 • Sporządzanie listy zadań/zleceń,
 • Opis zlecenia w trakcie i po realizacji,
 • Analize wykonanych czynności z podziałem na pracowników,
 • Planowanie czas realizacji zlecenia,
 • Generowanie raportów z wykonanych prac,
 • Wprowadzenie poszczególnych działań składających się na poszczególne zlecenie lub sprawę,
 • Automatyczne generowanie faktur.

Moduł Analizy pozwala na szczegółowy przegląd najważniejszych danych firmy za pomocą przejrzystych wykresów, które tworzone są w bardzo prosty sposób. Dzięki tej funkcjonalności możliwe jest m.in.:

 • Nadzorowanie stanu środków pieniężnych na poszczególnych rachunkach,
 • Tworzenie list największych dłużników firmy,
 • Weryfikacja kosztów wynagrodzeń w zadanym okresie czasu,
 • Przygotowanie szczegółowych raportów z każdego obszaru działalności firmy.
 
Scroll to top