Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

poniedziałek, czerwiec 01, 2020

Comarch ERP Optima

Nowoczesny system informatyczny kompleksowo wspomagający zarządzanie firmą, obsługę sprzedaży, każdą formę księgowości oraz zarządzanie relacjami z klientem.

Cechy które sprawiają że Comarch Optima jest rozwiązaniem wartym szczególnej uwagi to:
 • pełna integracja funkcji systemu
 • elastyczny dobór funkcji
 • szerokie możliwości analityczne
 • możliwość pracy jednostanowiskowej lub w sieci
System Comarch Optima charakteryzuje się przyjaznym i intuicyjnym interfejsem, który można obsługiwać zarówno za pomocą myszki, jak i samej klawiatury. Interfejs wyposażony jest w pomocny pasek skrótów oraz okno przedstawiające zbiorczo najważniejsze informacje na temat firmy. Comarch Optima gwarantuje znakomitą wizualizację danych i możliwość samodzielnego kreowania wyglądu programu.
Pasek skrótów pozwala szybko przejść do najczęściej używanych elementów (list dokumentów i okien), co znacznie przyspiesza pracę z systemem i ułatwia nawigację. Każdy Użytkownik może zbudować własny pasek skrótów decydując o jego zawartości i wyglądzie.

 • przeterminowanych oraz płatnych dziś należności i zobowiązań
 • dzisiejszych faktur sprzedaży i zakupu
 • przeterminowanych zamówień towarów u dostawców i rezerwacji odbiorców
 • oczekujących na realizację deklaracji VAT, PIT itp.
 • wygasających umów o pracę i nierozliczonych umów
 • pracowników, których trzeba wysłać na badania
 • zadań zaległych i zaplanowanych na dziś i najbliższe dni

Okno Informacji Bieżących to świetne narzędzie, od którego warto rozpocząć każdy dzień pracy. Okno to jest w pełni konfigurowalne, dzięki czemu można samodzielnie je zbudować i dostosować do swoich potrzeb. Samo w sobie jest również paskiem skrótów (np. klikając na czekające na realizację rezerwacje, możemy od razu przenieść się do ich listy w systemie).

Zakładka Online to wygodny kanał komunikacji producenta oprogramowania w Użytkownikiem. Będąc połączonym z Internetem można zapoznać się z komunikatami producenta, szybko znaleźć przydatne strony www, sprawdzić czy system jest na gwarancji i odnaleźć dane teleadresowe Partnera CDN (opiekuna).

 • Łatwą Sprzedaż - skraca proces sprzedaży do: zaznaczenia zasobów i określenia ilości, wybrania rodzaju dokumentu oraz kontrahenta. Od strony zakupowej można wykorzystać opcję Łatwe Zakupy,
 • Sprzedaż Dedykowaną - narzędzie wspierające obsługę stałych Klientów pozwalające szybko sprawdzić wszelkie dane dotyczące konkretnego kontrahenta i sprawnie wystawić dokumenty,
 • Detal - alternatywne okno sprzedaży detalicznej, współpracujące z panelami dotykowymi.
Analizy graficzne przedstawiają dane ze wszystkich modułów (obszarów) Comarch Optima i podpowiadają się kontekstowo, w zależności od miejsca, w którym znajduje się Użytkownik jeśli zainstalowany jest moduł Analizy. Przewidziana jest możliwość dopisywania własnych raportów.

Obsługa z klawiatury pozwala sprawnie poruszać się po systemie, wywoływać różne funkcje i szybko wprowadzać dane. Dobrym przykładem jest wprowadzanie zapisów do rejestru VAT, które w połączeniu z operacjami seryjnymi odbywa się bardzo sprawnie.

Operacje seryjne znacznie przyspieszają pracę z systemem. Interfejs pozwala m.in. na seryjne kopiowanie, zatwierdzanie i usuwanie wybranych dokumentów.
Ukrywanie kolumn na wybranych listach pozwala na łatwe dostosowanie zakresu prezentowanych danych do własnych potrzeb.

Blokady dostępu można ustawić zarówno do poszczególnych funkcji systemu, jak i do poszczególnych baz danych. Poszczególnym użytkownikom, w zależności od ich kompetencji, można zabronić wykonywania określonych operacji, całkowicie zabronić dostępu do wybranych baz danych lub ukryć niektóre dane, jak np. wynagrodzenia.
Scroll to top